Košarkaši Budućnosti Voli poraženi su u Beogradu od Partizana 87:82 u derbi meču 19. kola ABA lige.
Izabranici Petra Mijovića prepustili su prvo mjesto Partizanu, pa će Beograđani izvjesno je u plej – of ući sa prve pozicije.
Borben meč viđen je u prepunoj beogradskoj areni, a Budućnost je većim dijelom utakmice imala prednost, ipak, Partizan je bio bolji u finišu i na kraju zasluženo slavio.
Vidjelo se od starta meča da će utakmica biti neizvjesna.
Budućnost je dobila prvu četvrtinu 19:23, a onda u jednom momentu u drugoj dionici imala i plus 12.
Tada je Partizan počeo da igra, zaigrao mnogo bolje u odbrani, pa su crno – bijeli na veliki odmor otišli sa prednošću 47:45.
Budućnost je odlično šutirala za tri poena, naročito Suad Šehović, što je i držalo “Plave” u trećoj četvrtini.
U posljednju dionicu ušlo se sa prednošću Partizana 68:64. Ipak, Budućnost nije imala dovoljno snage da u odučujućoj četvrtini preokrene rezultat, pa su crno – bijeli nošeni podrškom sa tribina i dobrom odbranom uspjeli da zadrže prednost i dođu do veoma važnog trijumfa.
Sada Partizan ima pobjedu više od Budućnosti pred posljednja tri kola i gotovo sigurno će u plej – of ući sa prve pozicije.
Beograđane je do pobjede vodio Markus Pejdž sa 20 poena, a Ognjen Jaramaz je imao 19.
U ekipi Budućnosti istakao se sjajni Suad Šehović sa 21. poenom (sve sa linije za tri poena), Danilo Nikolić je dao 18, dok je Džastin Kobs imao 13.
Mijović: Kada je padala koncentracija, Partizan nas je kažnjavao, za pobjedu je trebalo da bolje finiširamo prvo poluvrijeme


